کارت دعوت عروسی شما اولین نشان از مراسم عروسی برای میهمانان‌تان است و در مورد سبک عروسی و پذیرایی شما خواهد بود. این کارت غالباً رنگ مورد علاقه شما و زیبایی شخصیتی شما را نشان می‌دهد. نکات مهم برای انتخاب کارت عروسی شامل موارد زیر می‌باشد:

سبک کارت کارت عروسی

  • آیا خودتان را به عنوان عروس و داماد مدرن یا به عنوان یک زوج کلاسیک تر تصور می کنید؟
  • آیا عروسی شما روی یک موضوع خاص مانند یک دوره زمانی یا مکانی متمرکز شده است یا بیشتر مربوط به یک احساس خاص است؟
  • عروسی خود را چطور می‌بینید؟
  • و چه ویژگی‌های کلیدی را در آن دخیل می‌کنید؟
    همه این موارد به شما این امکان را می‌دهد که یک انتخاب مناسب و منحصر به فرد برای کارت دعوت خود داشته باشید.

سبک کارت عروسی

رنگ و ظاهر کارت عروسی

هنگام برنامه‌ریزی عروسی، انتخاب رنگ‌ها اغلب یکی از اولین کارها است. خوشبختانه، بیشتر تولید کنندگان کارت دعوت عروسی طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را برای انتخاب متن، کاغذ و حتی پاکت آن هم دارند.
جنس کاغذ و رنگ قلم را انتخاب کنید که ضمن احترام به سبک کلی عروسی، رنگ شما را منعکس می‌کند و مطمئن شوید که کارت و نوع قلم خوانایی کافی را دارند.

ظاهر کارت عروسی

محتوای ساده برای کارت عروسی

اطلاعات مربوط به دعوت عروسی باید واضح و مختصر باشد. شما نباید کارت را بیش از حد شلوغ کنید. تلاش برای جاسازی در جزئیات اضافی نیاز به کوچکتر شدن متن دارد و می تواند خواندن آن را سخت‌تر کند.

کارت عروسی را دیر سفارش ندهید

چاپ دعوت نامه‌های سفارشی به زمان نیاز دارد و همه دعوت‌های عروسی باید به صورت سفارشی انجام شوند. در برخی موارد، چند روز طول خواهد کشید در حالی که برخی دیگر ممکن است هفته‌ها نیاز داشته باشند. از آنجا که می خواهید دعوت نامه‌ها را به اندازه کافی زود ارسال کنید تا اطلاع کافی را در اختیار میهمانان احتمالی قرار دهید، تأخیر در خرید کارت عروسی گزینه خوبی نیست.
دعوت نامه‌های شما باید حداقل چهار یا پنج ماه قبل از عروسی سفارش داده شود تا از زمان کافی برای دریافت آن‌ها و رساندن آن‌ها به مهمانان خود اطمینان حاصل کنید.

یکم بیشتر از نیازتان سفارش دهید

همیشه این احتمال وجود دارد که برخی افراد برای دعوت به عروسی فراموش شوند، بنابراین باید تعداد کارت دعوت اضافه داشته باشید.

کارت عروسی کم هزینه‌تر

برای انتخاب و خرید کارت عروسی باید بدانید که برخی کاغذها مثل کاغذهای پنبه‌ای و براق و کاغذهایی که ضخامت بیشتری دارند گران‌تر هستند. فونت‌های برجسته هم هزینه تمام شده کارت را بالاتر می‌برد. حتی باید به مسائل کوچکی مثل گرد بودن گوشه کارت هم دقت کنید چرا که این مورد هم باعث افزایش هزینه می‌شود.

کارت‌های متنوع برای مهمانان مختلف

مراسم عروسی اتفاقی است که می‌توان گفت یکی از مهمترین شب‌های زندگی هر انسانی است. گاهی ممکن است بر حسب ذوق و سلیقه ی عروس و داماد، برای دعوت از مهمانان مختلف، کارت‌های دعوت متنوعی انتخاب شود. برای مثال برای دوستان عروس خانم کارت‌های فانتزی، برای فامیل‌های درجه یک کارت‌های زرق و برق دار و برای فامیل‌های دورتر کارت‌های ساده تر با رزق و برق کمتر.

کارت عروسی

بخش ضروری یک کارت عروسی کدام بخش‌ها است؟

کارت عروسی باید در عین زیبایی سادگی دلنشینی هم داشته باشد به این صورت که در زمان کوتاهی اطلاعات اولیه را به صورت کامل و بدون ابهام در اختیار مهمانان قرار دهد. مهمترین اطلاعات پاسخ به این سوالات است که:

  • عروسی چه کسانی است؟
  • عروسی در چه زمان و چه مکانی برگزار می‌شود؟