مدل آرایش یکی از دغدغه‌های عروس خانم‌ها برای مراسم عروسی‌شان است که معمولا برای انتخاب آن مدت زمان زیادی را هم صرف می‌کنند. نکته مهم این است که مدل آرایش عروس نباید چهره اصلی را از بین ببرد و حالت طبیعی چهره را به صورت کامل حفظ کند. کوچکترین اشتباه می‌تواند چهره عروس خانم را چندین سال بزرگتر از حد معمول نشان دهد که اصلا خوشایند نخواهد بود.

برای جلوگیری از هر مشکلی باید آرایشگری حرفه‌ای و قابل اعتماد را انتخاب کنید تا نسب به رنگ پوست و حالت چهره‌تان بتواند بهترین مدل آرایش را برایتان انجام دهد.

آرایش عروس مدل اروپایی

در این مدل آرایش رنگ‌های نود کاربرد بسیار زیادی دارد. آرایش عروس در فرهنگ‌های مختلف متفاوت است، به این صورت که؛ آرایش عروس در کشورهای اروپایی سبکی کاملا سده و ملایم دارد و در آن خبری از غلظت زیاد نیست. این سبک آرایش با استفاده از رنگ‌های روشن انجام می‌شود. تا حالت طبیعی چهره کاملا حفظ شود.

در آرایش چشم مهمترین و حساس‌ترین بخش است و می‌توان گفت جذابیت آرایش شما کاملا به آرایش چشم‌تان بستگی دارد. در مدل آرایش عروس اروپایی چشم آرایش ساده‌ای می‌شود و در آن خبری از خط چشم‌های بند و دنباله‌دار نیست. رنگ قهوه‌ای برای آرایش چشم در این مدل بسیار پرکاربرد است.

برای آرایش لب هم از رنگ‌های گوشتی، صورتی روشن و رنگ‌های نود نزدیک به رنگ پوست استفاده فراوانی می‌شود.

 آرایش عروس مدل ایرانی

آرایش عروس ایرانی را می‌توان ترکیبی از آرایش عربی و اروپایی دانست. در این مدل آرایش بر اساس فرم چهره مخصوصا چشم‌ها آرایش انجام می‌شود. به عنوان مثال افرادی که دارای چشمانی ریز و کوچک هستند آرایش چشم بیشتری نیاز دارند یا کسانی که لب‌های باریکی دارند خط لب پهن‌تری باید داشته باشند و برعکس این قضیه هم درست است، یعنی؛ کسانی که چشمان درشت و لب‌های قلوه‌ای دارند نباید آرایش غلیظ انجام دهند. آرایش این چهره باید بسیار ملایم و ساده‌تر باشد.

آرایش عروس مدل هندی

این مدل آرایش هم طرفداران خود را دارد. یکی از مدل‌های زیبا و البته خاص برای عروس خانم‌ها آرایش مدل هندی است که در آن از سایه‌های طلایی و نقره‌ای و خط چشم‌های بلند و دنباله‌دار به وفور استفاده می‌شود. این مدل آرایش باعث می‌شود چشم‌ها درشت‌تر از حد معمول به نظر برسد. دو رنگ صورتی و قرمز هم برای رنگ رژ لب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کل در این مدل آرایش غلظت زیادی وجود دارد، از طرفی اکسسوری‌های سنگین و بلندی هم در آن استفاده می‌شود.

مدل آرایش عروس