طرح ازدواج آسان راهی است برای جوانانی که تصمیم به ازدواج دارند اما از پس هزینه‌ها و مخارج سنگین آن برنمی‌آیند. امروزه برای برگزاری مراسم عقد و عروسی باید هزینه‌های گزافی را بپردازید، اما با کمی نگاه به اطرافمان می‌توانیم ببینیم هنوز هستند کسانی که به دلیل هزینه‌ی بالا و صعودی اینگونه مراسمات، از برگزاری آن صرف نظر می‌کنند، در واقع به نوعی ازدواج آسان را انتخاب می‌کنند. ازدواجی که پایه و بنای آن به ساده زیستی برمی‌گردد، بسیاری از جوانان که در این شرایط اقتصادی سخت نمی‌توانند لیست هزینه‌های عروسی را بپردازند از طرح ازدواج آسان استفاده می‌کنند.

برای دریافت وام خرید جهیزیه برای خرید جهیزیه اقساطی  کلیک کنید.

در سال‌های گذشته زمانی که میزان ثبت ازدواج در دفاتر به اندازه چشمگیری کاهش پیدا کرده بود، کسبه بازار تهران تصمیم گرفتند تا به وسیله یک موسسه خیریه طرح ازدواج آسان را برای جوانان فراهم کنند. رفته رفته و به مرور زمان این طرح با استقبال فراوانی روبه‌رو شد و بسیاری از تالارها، گلفروشی‌ها و…. آماده عقد قرارداد با این نوع موسسات شدند. کار اینگونه موسسات به این صورت است که؛ اگر داماد بضاعت مالی نداشته باشد هزینه مراسم را برایش قسط‌بندی می‌کنند.

در این مقاله با ما همراه باشید تا با طرح ازدواج آسان و مزایای آن بیشتر آشنا شوید.

خدمات طرح ازدواج آسان

در این سبک از ازدواج تمام خدمات مربوط به یک مراسم عروسی به طور تمام و کمال انجام می‌شود، اما انتخاب شما تنها محدود به گزینه‌هایی می‌شود که موسسات در اختیارتان قرار می‌دهند. معمولا خدماتی که در اینگونه موسسات ارائه می‌شود به هیچ عنوان تجملاتی نبوده و سعی شده تا در حد معمول و عرف جامعه مراسمات را برگزار کنند.

تالارهای عروسی

تالارهایی که به افراد معرفی می‌شوند معمولا طرف قرارداد با اینگونه موسسات هستند، اگر خودتان به این تالارها مراجعه کنید هزینه‌ای که به شما اعلام می‌شود بسیار متفاوت‌تر و بیشتر از هزینه‌ای خواهد بود که موسسات ازدواج آسان به شما اعلام می‌کنند. در این تالارها منوی غذا و پذیرایی متوسطی در نظر گرفته شده است اما اگر خودتان تمایل داشته باشید که منو پذیرایی را تغییر دهید باید تفاوت قیمت آن را پرداخت کنید.

عقد رسمی

در اینگونه موسسات سعی می‌کنند تا مراسمات مختلف اعم از عروسی و عقد و … را با کم‌ترین هزینه ممکن برگزار کنند. در طرح ازدواج آسان اگر مهریه عروس کمتر از ۱۴ سکه باشد هزینه مراسم عقد از آن‌ها دریافت نخواهد شد، در غیر این‌صورت هزینه بسیار کمی را بابت مراسم عقد باید بپردازند.

اکنون بخوانید:

لیست خرید عقد

لباس عروس و سایز ملزومات

مراکزی که با اینگونه موسسات در حال همکاری هستند تولیدات لباس عروس خود را با تیراژ بالا انجام ‌می‌دهند تا بتوانند با هزینه کمتری لباس را در اختیار این موسسات قرار دهد. در این طرح سعی شده تا با کمترین قیمت تمامی کارهای مربوط به عروسی انجام شود، معمولا این‌گونه مراکز در ازای لباس عروسی که ارائه می‌دهند هزینه بسیار کمتری را در مقایسه با سایر مراکز دریافت می‌کنند.

آرایشگاه عروس

آرایشگاه عروس یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین بخش عروسی است. در این طرح سعی بر آن شده تا با سالن‌های مختلفی در سطح شهر تهران قرار داد بسته شود تا بتوانند خدمات مناسب و در عین حال با کیفیتی به مراجعه‌کنندگان ارائه دهند. باز هم اگر خواهان اضافه کردن گزینه‌های دیگری در آرایشگاه باشید باید مابه‌تفاوت را خودتان بپردازید به دلیل اینکه موسسه هیچ‌گونه مسئولیتی در این باره قبول نخواهد کرد.

آرایشگاه داماد

آرایش و گریم داماد هم همانند عروس در یکی از مرکز خدماتی‌هایی انجام می‌شود که طرف قرار داد با این موسسات باشند. معمولا خدماتی را در حد عرف و معمول ارائه می‌دهند اما اگر خدماتی اضافه بر آنچه تعیین شده بخواهید انجام دهید باید مابه‌تفاوت آن را خودتان بپردازید.

دلیل ارزانی طرح ازدواج آسان چیست؟

موسسات طرح ازدواج آسان سعی می‌کنند تا کامل‌ترین خدمات را همراه با کیفیت مناسب ارائه دهند. تنها تفاوت اینگونه موسسات با مراکز تشریفات در این موضوع است که خدمات ارائه شده بسیار معمولی و در حد یک عروسی ساده است اما در مراکز تشریفات خدمات لوکس و بی‌نظیری ارائه خواهد شد. سعی بر این شده تا در این مراکز تمام خدمات لازم و واجب برای یک ازدواج ساده را در نظر بگیرند.

سوال متداول درباره ازدواج آسان

  1. میزان هزینه‌هایی که در طرح ازدواج آسان پرداخت می‌شود با هزینه‌های ازدواج معمولی چه تفاوتی داره؟
    هزینه‌های پرداختی در طرح ازدواج آسان به مراتب بسیار کمتر از ازدواج معمولی است، در طرح ازدواج آسان سعی بر این است که خدمات ارائه شده را با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب در اختیار افراد قرار دهند.
  2. خدماتی که در طرح ازدواج آسان داده می‌شود، شامل چه چیزهایی هستند؟
    تمام خدمات مربوط به یک ازدواج و مراسم عروسی معمولی در طرح ازدواج آسان وجود دارد اما از لحاظ کیفیت و کمیت ممکن است کمی با مراسم ازدواج معمولی تفاوت داشته باشد. در طرح ازدواج آسان تنها تعداد مشخصی از تالارها، آتلیه‌ها، گل‌فروشی‌ها و…. وجود دارند و آماده خدمت‌رسانی هستند.
  3.  برای اطلاع از خدمات بیشتر این طرح و ثبت نام در آن باید به کجا مراجعه کرد؟
    برای این کار تنها کافیست به سایت آینو سری بزنید تا هم با طرح ازدواج آسان آشنا شوید و هم بتوانید از خدمات آن استفاده کنید.